Club Zout Competite

WedstrijdDatumParcoursTijdenOpmerkingen
1Sunday, April 14, 2019Domburg - 7 Golven12:00-16:00Vervist
2Sunday, May 26, 2019Aardappeldal10:00-14:00Vervist
3Sunday, June 16, 2019Westduin / vloed8:00-12:00Vervist
4Saturday, June 29, 2019Banjaard20:00-0:00Vervist
5Sunday, September 15, 2019Zoutelande / Speeltuintje8:00-12:00
6Sunday, October 20, 2019
7Sunday, November 17, 2019-
Sunday, November 24, 2019Vleeswedstrijd Bergse Diepsluis8:00-16:00

 

Verloop Competitie 2019

PlaatsDeelnemerTot_pntTot_LngtTot_aantGrtst
1Eric Otto112661229
2Doortje van Wensen111931228
3Peet de Crom123091437
4Leen van Wensen109121628
5Rik Croon11276334
6Louis van Bommel30181521
7Danny Suijkerbuijk303000

 

Verslag Club Zout

De vierde club wedstrijd vervist op zaterdagavond 29 juni aan de Banjaard viel eigenlijk met een verkeerd getij. we visten van laag naar hoog terwijl het daar beter is om met de schemer naar laag te vissen maar het was nu eenmaal zo gepland.  Het weer was in ieder geval lekker warm en zwoel tot middernacht.  Louis ving de kleine visjes die er te vangen waren, Leen kreeg een knots van een aanbeet die zijn hengel uit de steun deed trekken maar werd niet verzilverd.  De hele avond geen tong te bekennen waar we eigenlijk toch voor kwamen alleen kleine scholletjes en botjes en op t laatst nog een zeebaars voor Henri Croon die daarmee de grootste vis had.  Winnaar van de dag Louis van Bommel met 5 visjes.....gefeliciteerd Louis.

PlaatsDeelnemerTotaal PntN_tot>10≤10Grootste Vis
1Louis van Bommel8155021
2Doortje van Wensen4333015
3Leen van Wensen2922016
4Rik Croon2511025
5Eric Otto1211012
6Peet de Crom00000

 

De derde club wedstrijd vervist op 16 juni aan westduin ter hoogte van strand paviljoen Vloed begon rommelig....Het parcours was oorspronkelijk Westduin maar omdat vorig jaar ter hoogte van vloed best redelijk gevangen werd was besloten om voor die 400m toch hier naar toe te verkassen - aangekondigd op de site een anderhalve week te voren maar toch een visser die 400m terug stond te wachten.  Parkeren viel ook tegen, ondanks het vroege uur stond de strook onder aan de duin al redelijk vol met vakantie gangers.  Uiteindelijk toch aan t vissen geraakt en al spoedig ging Doortje verder waar ze gebleven was de vorige wedstrijd, de kleine botjes wist ze perfect te vinden en wij heren leken weer het nakijken te hebben.  Na een anderhalf uur toch ook vis bij de andere vissers en begonnen er zelfs zeebaarsjes uit te komen en enkele grote botten.

Het weer was redelijk, warm en droog met toch veel volk op het strand - schoon volk ook af en toe...

Winnaar van de dag: Eric Otto met 8 vissen waaronder veel baarsjes, gefeliciteerd Eric!

PlaatsDeelnemerTotaal PntN_tot>10≤10Grootste Vis
1Eric Otto18288029
2Peet de Crom11355036
3Leen van Wensen9244028
4Doortje van Wensen4633016
5Rik Croon00000

 

De tweede club wedstrijd vervist op 26 mei aan het aardappeldal is er een om snel te vergeten..... Met uiteindelijk 54 man en 1 vrouw sterk besloten om in een vak willekeurig ergens te gaan staan.  Er stond veel wind op kop met een flinke laag schuim op t strand en witte koppen op de golven.  Het eerste uur scheen het zonnetje nog hetgeen het nog draaglijk maakte maar eenmaal gedoken en een kouder aantrekkende wind maakte het toch koud.  Gehoopt was op zeebaars in of net achter de branding maar geen vis te bekennen.  Enige die een visje - zelfs 5 stuks - wist te vangen was de enige dame in het gezelschap, jawel vissend met een nieuwe hengel die nog ingewijd moest worden.  Na 3 uur vissen hebben we het voor gezien gehouden en is de wedstrijd afgeblazen.

Doortje, gefeliciteerd met de eerste plek!!

PlaatsDeelnemerTotaal PntN_tot>10≤10Grootste Vis
1Doortje van Wensen7655017
3Peet de Crom00000
3Eric Otto00000
3Leen van Wensen00000
3Danny Suijkerbuijk00000
 

 

De eerste club wedstrijd vervist aan Domburg zou plaats vinden aan de 7-golven.  Echter op de dag zelf waren er al veel afmelders en daar aangekomen bleek onze Rik op t verkeerde strand te staan (een afslag eerder) aan de baaiweg en vast te zitten in het zand.  Aangezien we toch met weinigen waren zijn we allen naar de Baaiweg getogen en na een belletje van Eric waar we waren uiteindelijk alle vissers (4!!) op de Baaiweg aanbeland.

De eerste vis een ferme zeebaars van 34 cm was voor Rik Croon binnen het uur vissen, hij bleef vissen voor de mui die inmiddels over te steken was maar toch te diep voor zijn laarzen waardoor hij in de brekende golven op t strand gooide waar Eric en Doortje stonden - en tot grote lol daar de eerste vis vandaan trok.  De schrijver zelf zat rechts van het paalhoofd en al vroeg op de zandplaat, eerst ver geprobeerd en daarna na de zeebaars kort maar geen soelaas.  Tegen de controleur gezegd dat ie me maar moest wekken om 4 uur en 15 minuten ingedommeld lekker in t zonnetje (warm ingepakt tegen de koude wind).  Toch wakker geworden na een anderhalf uur vissen en verrek.....een serieuze beet toch?....de eerste vis van het jaar was een feit: een vette bot van 37 cm.  Na die ene bot volgden er kort vissend nog 8 en zo werd ikzelf winnaar van de eerste wedstrijd in 2019!!

Had helemaal niet op vis gerekend, al helemaal niet toen we aan de waterkant stonden voor de redelijk diepe mui achteraf en al kijkende naar het water voor ons - maar het kan verkeren toch.

 

PlaatsDeelnemerTotaal PntN_tot>10≤10Grootste Vis
1Peet de Crom19699037
2Eric Otto7233027
3Rik Croon5122034
4Doortje van Wensen2811028

 

 

 

  • Jan de Zwart was de eerste voorzitter van HSV de Edelkarper en vormde samen met Sjaak Sep (Secretaris) en Jan Massar (Penningmeester) het eerste DB van HSV de Edelkarper. Naast het DB bestond het overige eerste bestuur uit Janus Hoogemoed, Rinus Boogers, Adriaan van Loon en Rinus de Kok.

    Jan de Zwart is de naam gever van de Jan de Zwart Trofee waar op het zoute en zoete om gevist wordt. Op het zout water is de trofee voor de eerste dame van die wedstrijd en op het zoet voor degene met de meeste vissen in stuks.

  • Opa Massar was een fervent visser die op hoge leeftijd nog meeviste met de clubwedstrijden zoet en zout. Tijdens een jaarvergadering heeft hij een schenking gedaan aan de vereniging zijnde de "opa Massar" trofee waar elk jaar om gevist wordt op het zoet om de grootste karper en op het zout om de wedstrijd winst (de meeste cm). Voorwaarde van opa Massart was dat de vereniging ieder jaar een herinneringsbeker beschikbaar zou stellen aan degene die de opa Massar trofee het voorgaande jaar had gewonnen. Deze traditie leeft nog voort sinds de introductie.